Ticinus (GER)

Datum narození: 22.02.2007
Plemeno: Anglický plnokrevník (A1/1)
Zbarvení: Tmavý hnědák
Otec: Samuma                
Matka: Taffy
Povaha: Dominantní, bojácný, nerad se mazlí
Úspěchy a ocenění:

Odkazy:

https://www.dostihyjc.cz/kun.php?ID=49992

https://www.youtube.com/watch?v=3DC9QmQM4vU&t=3s

Základní informace

Syn vítěze German Derby 2000 Samuma a jednou vítězné Taffy se, jako dvouletý, pouze "seznámil" s dostihovou dráhou devátým místem na dráze v Kolíně. Jako tříletý již zvládl devět startů, kde získal 4 umístění a další sezónu vybojoval na úvod tři honoráře a po sedmém místu byl přeorientován na skoky, kde našel své uplatnění, když úvodní dostih ve francouzském Nancy ovládl suverénně s výrokem daleko. Následovalo blízké druhé místo v pařížském Enghien, kde si přivodil zranění a následovala roční zdravotní pauza. V roce 2013 se vrátil na dráhu v polovině června druhým místem z Nancy.

2014 - po rozhodnutí, že už nebude závodit, přišel do naší stáje, kde se věnujeme rekreačnímu ježdění.

Je to jemně stavěný, dámský koník někdy citlivý na pomůcky až až, takže není třeba hrubé holeně, nebo necitlivé ruky (ale to na žádného koně, že ;)). Má velké předpoklady do všestranného ježdění. Je jemný, na pobídky reaguje okamžitě, při parkuru je chodivý, ale musí si překážky prohlédnout, protože řeší profily. Řeší toho také mnohem více, je lekavý, kouká na všechno kolem - jestli to na něj náhodou nevyskočí a neužere ho to. Občas svévolně zastaví a hledí.

Někdy se naopak promění v impozantního valáška s úchvatnými chody a temperamentem. Horší je, že jeho povaha se nedá odhadnout na 100% a stává se tak ne naprosto spolehlivým… Pod sedlem je dopředný, příjemně temperamentní, i když nezkušeným jezdcům rád bere za ruku, občas si lehne do otěží apd. To už je ale zase věcí zkušenosti jezdce, zda mu dokáže vysvětlit, jaký že pohyb to po něm vyžaduje. Jak je dopředný, zejména ve cvalu mívá sklony trošku spěchat, ale pokud ho jezdec dokáže usměrnit, předvádí skutečně krásný a prostorný cval. Pod jezdcem pracuje stejně tak rád, jen je třeba ho někdy uklidnit, aby pracoval v klidu a nehnal se pořád jen vpřed. Pokud mu jasně nevymezíte, co je správné a co ne, a neustále po něm něco nového chcete, začne být nervózní a napnutý. Je to výrazná osobnost. Nemá příliš rád dotahování podbřišníku, když může, pochoduje, a když nemůže, tak se šklebí. Když se nudí, klká.